Založ si blog

Virtuálne sídlo

Výhody – virtuálne sídlo

Nižšia cena za virtuálne sídlo

Virtuálne sídlo má jednu hlavnú prednosť a tou je cena. Napríklad, virtuálne sídlo v Bratislave v reprezentatívnych priestoroch, ktoré ponúka firma eTuls na stránke https://www.etuls.sk/virtualne-sidlo/ stojí iba 9€ za mesiac alebo 90€ ročne. Na rozdiel od toho prenájom čo i len mikro kancelárie o veľkosti 15m2, kde sa ledva zmestí stôl, stolička a skriňa na zakladače stojí okolo 10€ na m2 plus energie a služby. Konečná cena je potom niekoľko stoviek eur mesačne. V porovnaní ceny je virtuálne sídlo oveľa výhodnejšie ako prenájom.

Žiadna viazanosť

Druhý problém s prenájmom, ktoré virtuálne sídlo nemá, je viazanosť na minimálne 12 mesiacov ale aj dlhšie pri uzavretí nájmu. Prenajímatelia vyžadujú uzavretie nájomnej zmluvy na minimálne +ě mesiacov. Ak nájomca zistí, že potrebuje väčšie priestory alebo nájomné je príliš drahé, tak nemá inú možnosť ako čakať do konca nájmu. Tu je virtuálne sídlo opäť výhodnejšie.

Preberanie pošty, jej preposielanie alebo skenovanie

Virtuálne sídlo na rozdiel od prenajatej kancelárie poskytuje aj službu preberania pošty, jej preposielania alebo skenovania. Veľmi nápomocné sú notifikácie o prichádzajúcej pošte.

Elektronická schránka

Okrem fyzickej pošty, ktorá chodí na virtuálne sídlo, po novom niektoré štátne orgány zasielajú poštu do elektronickej schránky. Doručenie do elektronickej schránky má veľmi veľký význam, pretože štátne orgány už do schránky nedoručujú. Na rozdiel od prenajímateľ kancelárie, ak máte virtuálne sídlo, tak zvyčajne si môžete objednať aj službu administrácie elektronickej schránky. To je opať virtuálne sídlo oveľa výhodnejšie ako prenájom kancelárie.

Registračné sídlo

Prenajatú kanceláriu môžete rovnako ako virtuálne sídlo využiť na zápis sídla do obchodného registra.

Nevýhody – virtuálne sídlo a ako ich riešiť

Pri prenajatej kancelárii alebo priestore, máte vždy priestor kam môžete pozvať svojich klientov. Avšak niektorí poskytovatelia služby virtuálne sídlo poskytujú aj službu krátkodobého prenájmu kancelárii a zasadačky. Na to si však pri výbere služby virtuálne sídlo dať pozor.

Ako si vybrať virtuálne sídlo.

Pri výbere, aké virtuálne sídlo si zvoliť, je určite potrebné overiť, či v prípade potreby je možné si krátkodobo prenajať aj kanceláriu alebo zasadaciu miestnosť. Okrem toho je potrebné si overiť, či tie priestory na krátkodobý prenájom sú reprezentatívne (napr. V Aupark Tower) alebo v podzemí, resp. Starej budove alebo bez okien. Za tú istú cenu totiž môžete dostať úplne iný štandard. Ak uvažujete o kúpe sro, tak virtuálne sídlo je často doplnková služba poskytovaná zadarmo pri kúpe ready made sro.
Ďalej, pri výbere aké virtuálne sídlo zvoliť, je potrebné si overiť, či poskytovateľ ponúka a má technologické a právne schopnosti aj na administráciu elektronickej schránky.
Obe tieto predpoklady spĺňa poskytovateľ virtuálneho sídla eTuls a ich služby Vám odporúčame na www.etuls.sk – ceny sú iba 9€ za mesiac.

Potrebujete založiť s. r. o. ? Máme návod ako na to.

15.10.2018

Potrebujete založiť firmu? Máme návod ako na to. Máte niekoľko možností: Založiť si ju sám. Táto možnosť je časovo náročná a nie je jednoduchá, ak si svoj čas vážite, oplatí sa Vám viac »

Registrácia ochrannej známky EU

11.10.2018

Ak máte už rozbehnutú spoločnosť alebo máte unikátne logo, alebo názov firmy, tak môžete začať premýšľať nad registráciou ochrannej známky EU pretože sa Vám oplatí. Môžete si u nás viac »

Čo nezanedbať pri kúpe ready-made s. r. o.

10.10.2018

1. Kupujte výhradne od etablovaného a overeného partnera so skúsenosťami Skúsenosti, určitý čas pôsobenia na trhu, a najmä pozitívne referencie spokojných klientov sú dôležitým ukazovateľom viac »

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Platy o 10 percent by mali vzrásť aj duchovným

15.10.2018 15:53

Od 1. januára 2019 si majú finančne polepšiť nielen štátni zamestnanci, ale aj duchovní.

SR Prievidza Bojnice Nemocnica MZ Kalavská Návšteva TNX

Kalavská: Rezort zdravotníctva v rámci stratifikácie s bojnickou nemocnicou počíta

15.10.2018 15:41

Bojnická nemocnica má dlhodobo problémy s nedostatočnými platbami za výkony.

NAKA

NAKA zasahovala v Limbachu a Moste pri Bratislave

15.10.2018 15:19

Zásah má súvisieť s envirokriminalitou a vyvážaním nebezpečného odpadu na skládku aj pod obchvat D4.

rekreácia, Štrbské pleso, Vysoké Tatry,

Rekreačné poukazy budú pre ľudí, ktorí sú zamestnaní aspoň 24 mesiacov

15.10.2018 14:50

Povinnosť sa bude vzťahovať na zamestnávateľov, ktorí zamestnávajú 50 a viac zamestnancov.

etuls

Založenie sro, založenie živnosti, virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, účtovníctvo Bratislava, ochranná známka, tvorba loga, SEO optimalizácia, tvorba web stránok, realitná kancelária,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 2582x
Priemerná čítanosť článkov: 369x

Autor blogu

Kategórie

Archív