Založ si blog

Virtuálne sídlo

Výhody – virtuálne sídlo

Nižšia cena za virtuálne sídlo

Virtuálne sídlo má jednu hlavnú prednosť a tou je cena. Napríklad, virtuálne sídlo v Bratislave v reprezentatívnych priestoroch, ktoré ponúka firma eTuls na stránke https://www.etuls.sk/virtualne-sidlo/ stojí iba 9€ za mesiac alebo 90€ ročne. Na rozdiel od toho prenájom čo i len mikro kancelárie o veľkosti 15m2, kde sa ledva zmestí stôl, stolička a skriňa na zakladače stojí okolo 10€ na m2 plus energie a služby. Konečná cena je potom niekoľko stoviek eur mesačne. V porovnaní ceny je virtuálne sídlo oveľa výhodnejšie ako prenájom.

Žiadna viazanosť

Druhý problém s prenájmom, ktoré virtuálne sídlo nemá, je viazanosť na minimálne 12 mesiacov ale aj dlhšie pri uzavretí nájmu. Prenajímatelia vyžadujú uzavretie nájomnej zmluvy na minimálne +ě mesiacov. Ak nájomca zistí, že potrebuje väčšie priestory alebo nájomné je príliš drahé, tak nemá inú možnosť ako čakať do konca nájmu. Tu je virtuálne sídlo opäť výhodnejšie.

Preberanie pošty, jej preposielanie alebo skenovanie

Virtuálne sídlo na rozdiel od prenajatej kancelárie poskytuje aj službu preberania pošty, jej preposielania alebo skenovania. Veľmi nápomocné sú notifikácie o prichádzajúcej pošte.

Elektronická schránka

Okrem fyzickej pošty, ktorá chodí na virtuálne sídlo, po novom niektoré štátne orgány zasielajú poštu do elektronickej schránky. Doručenie do elektronickej schránky má veľmi veľký význam, pretože štátne orgány už do schránky nedoručujú. Na rozdiel od prenajímateľ kancelárie, ak máte virtuálne sídlo, tak zvyčajne si môžete objednať aj službu administrácie elektronickej schránky. To je opať virtuálne sídlo oveľa výhodnejšie ako prenájom kancelárie.

Registračné sídlo

Prenajatú kanceláriu môžete rovnako ako virtuálne sídlo využiť na zápis sídla do obchodného registra.

Nevýhody – virtuálne sídlo a ako ich riešiť

Pri prenajatej kancelárii alebo priestore, máte vždy priestor kam môžete pozvať svojich klientov. Avšak niektorí poskytovatelia služby virtuálne sídlo poskytujú aj službu krátkodobého prenájmu kancelárii a zasadačky. Na to si však pri výbere služby virtuálne sídlo dať pozor.

Ako si vybrať virtuálne sídlo.

Pri výbere, aké virtuálne sídlo si zvoliť, je určite potrebné overiť, či v prípade potreby je možné si krátkodobo prenajať aj kanceláriu alebo zasadaciu miestnosť. Okrem toho je potrebné si overiť, či tie priestory na krátkodobý prenájom sú reprezentatívne (napr. V Aupark Tower) alebo v podzemí, resp. Starej budove alebo bez okien. Za tú istú cenu totiž môžete dostať úplne iný štandard. Ak uvažujete o kúpe sro, tak virtuálne sídlo je často doplnková služba poskytovaná zadarmo pri kúpe ready made sro.
Ďalej, pri výbere aké virtuálne sídlo zvoliť, je potrebné si overiť, či poskytovateľ ponúka a má technologické a právne schopnosti aj na administráciu elektronickej schránky.
Obe tieto predpoklady spĺňa poskytovateľ virtuálneho sídla eTuls a ich služby Vám odporúčame na www.etuls.sk – ceny sú iba 9€ za mesiac.

On-line založenie eseročky je výhodnejšie ako na úrade

02.08.2019

Plusy a mínusy spoločnosti s.r.o. Založiť si spoločnosť s.r.o. má svoje výhody, ale aj nevýhody. Výhodou je to, že podnikateľ nemusí kryť prípadné riziká podnikania vlastným majetkom, viac »

Cena bytov v Bratislave stúpa aj napriek tomu, že ich je za posledných 15 rokov najmenej

31.07.2019

Analýzami realitného trhu sa zaoberá spoločnosť RealTuls, ktorá hlási v súčasnosti vážny nedostatok voľných nových bytov. Na bratislavskom trhu je momentálne najmenší počet voľných viac »

Predaj s. r. o. a s ním spojená zodpovednosť

22.07.2019

Je ten pravý čas na predaj s.r.o. a neviete, aké sú vaše povinnosti? Aby všetko prebehlo bez komplikácií a jednoducho, pripravili sme si pre vás prehľadné rady a informácie týkajúce sa prevodu viac »

pochod za Jána a Martinu, Trenčín

Žreb prisúdil Námestie SNP na výročie vraždy Kuciaka strane SaS

22.08.2019 14:27

Dva roky od vraždy novinára a jeho snúbenice si pripomenieme týždeň pred parlamentnými voľbami.

Veľký protikorupčný pochod

GRECO: Slovensko musí zlepšiť prevenciu korupcie v radoch politikov a polície

22.08.2019 14:08

Správa GRECO upozornila, že v súčasnosti existuje niekoľko systémových nedostatkov, ktoré si vyžadujú naliehavú pozornosť.

praca, zamestnanec, robotnik, stavba,

Minimálny plat až 650 eur?

22.08.2019 13:33

Minimálna mzda by mala prudko vzrásť. Najsilnejšia vládna strana Smer totiž navrhuje najnižší plat pevne stanoviť ako 60 percent priemernej mzdy.

Agrokomplex

Agrokomplex patrí poľnohospodárom. Na úrode sa podpísala klíma

22.08.2019 13:31

Vyše 650 vystavovateľov z 12 krajín sa predstavuje na 46. medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstave Agrokomplex.

etuls

Založenie sro, založenie živnosti, virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, účtovníctvo Bratislava, ochranná známka, tvorba loga, SEO optimalizácia, tvorba web stránok, realitná kancelária,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 48797x
Priemerná čítanosť článkov: 938x

Autor blogu