Založ si blog

Virtuálne sídlo

Výhody – virtuálne sídlo

Nižšia cena za virtuálne sídlo

Virtuálne sídlo má jednu hlavnú prednosť a tou je cena. Napríklad, virtuálne sídlo v Bratislave v reprezentatívnych priestoroch, ktoré ponúka firma eTuls na stránke https://www.etuls.sk/virtualne-sidlo/ stojí iba 9€ za mesiac alebo 90€ ročne. Na rozdiel od toho prenájom čo i len mikro kancelárie o veľkosti 15m2, kde sa ledva zmestí stôl, stolička a skriňa na zakladače stojí okolo 10€ na m2 plus energie a služby. Konečná cena je potom niekoľko stoviek eur mesačne. V porovnaní ceny je virtuálne sídlo oveľa výhodnejšie ako prenájom.

Žiadna viazanosť

Druhý problém s prenájmom, ktoré virtuálne sídlo nemá, je viazanosť na minimálne 12 mesiacov ale aj dlhšie pri uzavretí nájmu. Prenajímatelia vyžadujú uzavretie nájomnej zmluvy na minimálne +ě mesiacov. Ak nájomca zistí, že potrebuje väčšie priestory alebo nájomné je príliš drahé, tak nemá inú možnosť ako čakať do konca nájmu. Tu je virtuálne sídlo opäť výhodnejšie.

Preberanie pošty, jej preposielanie alebo skenovanie

Virtuálne sídlo na rozdiel od prenajatej kancelárie poskytuje aj službu preberania pošty, jej preposielania alebo skenovania. Veľmi nápomocné sú notifikácie o prichádzajúcej pošte.

Elektronická schránka

Okrem fyzickej pošty, ktorá chodí na virtuálne sídlo, po novom niektoré štátne orgány zasielajú poštu do elektronickej schránky. Doručenie do elektronickej schránky má veľmi veľký význam, pretože štátne orgány už do schránky nedoručujú. Na rozdiel od prenajímateľ kancelárie, ak máte virtuálne sídlo, tak zvyčajne si môžete objednať aj službu administrácie elektronickej schránky. To je opať virtuálne sídlo oveľa výhodnejšie ako prenájom kancelárie.

Registračné sídlo

Prenajatú kanceláriu môžete rovnako ako virtuálne sídlo využiť na zápis sídla do obchodného registra.

Nevýhody – virtuálne sídlo a ako ich riešiť

Pri prenajatej kancelárii alebo priestore, máte vždy priestor kam môžete pozvať svojich klientov. Avšak niektorí poskytovatelia služby virtuálne sídlo poskytujú aj službu krátkodobého prenájmu kancelárii a zasadačky. Na to si však pri výbere služby virtuálne sídlo dať pozor.

Ako si vybrať virtuálne sídlo.

Pri výbere, aké virtuálne sídlo si zvoliť, je určite potrebné overiť, či v prípade potreby je možné si krátkodobo prenajať aj kanceláriu alebo zasadaciu miestnosť. Okrem toho je potrebné si overiť, či tie priestory na krátkodobý prenájom sú reprezentatívne (napr. V Aupark Tower) alebo v podzemí, resp. Starej budove alebo bez okien. Za tú istú cenu totiž môžete dostať úplne iný štandard. Ak uvažujete o kúpe sro, tak virtuálne sídlo je často doplnková služba poskytovaná zadarmo pri kúpe ready made sro.
Ďalej, pri výbere aké virtuálne sídlo zvoliť, je potrebné si overiť, či poskytovateľ ponúka a má technologické a právne schopnosti aj na administráciu elektronickej schránky.
Obe tieto predpoklady spĺňa poskytovateľ virtuálneho sídla eTuls a ich služby Vám odporúčame na www.etuls.sk – ceny sú iba 9€ za mesiac.

História ochranných známok

26.11.2018

Prvé jednoduché známky sa začali objavovať v predhistorickom období v jaskyňách. Tieto známky mali skôr duchovnú hodnotu ako obchodnú. V staroveku sa výrobky odlišovali pomocou rôznych značiek, viac »

Práva majiteľa ochrannej známky

22.11.2018

Majiteľ ochrannej známky ma výlučne právo používať ochrannú známku v spojení s jeho tovarmi alebo službami, ktoré sú zapísané v registri ochranných známok. Majiteľovi ochrannej známky viac »

Kúpiť ready made s. r. o. oplatí

19.11.2018

Zaobstarať si ready made spoločnosť je dobrá alternatívou k založeniu obchodnej spoločnosti na kľúč. Ak máte dôvody prečo potrebujete svoju obchodnú spoločnosť ihneď, ide o najlepšie viac »

Nemecko, vlajka, Berlín, zástava, Bundestag, nemecký parlament, Merkelová

Nemci si do dokladov môžu zapísať tretie pohlavie, aktivisti sú nespokojní

14.12.2018 14:41

Kabinet kancelárky Merkelovej návrhom reagoval na rozhodnutie ústavného súdu.

Nebo a ľad

Klimatická konferencia v Katoviciach sa natiahne do víkendu

14.12.2018 14:37

Niektoré z kľúčových otázok síce ešte nie sú vyriešené, ale diplomati dúfajú, že dohoda je na dohľad.

Bratislava, Bratislavský hrad

Obyvatelia Bratislavského kraja majú na rok 2019 v rukách dobrý rozpočet, hodnotí vedenie

14.12.2018 14:15

Kraj by mal hospodáriť v rámci vyrovnaného rozpočtu so sumou 190 430 232 eur, čo je nárast o 13 percent oproti roku 2018.

nehoda

Diaľnica R1 je uzavretá, zrazili sa dve autá

14.12.2018 14:12

Jedna osoba utrpela zranenia.

etuls

Založenie sro, založenie živnosti, virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, účtovníctvo Bratislava, ochranná známka, tvorba loga, SEO optimalizácia, tvorba web stránok, realitná kancelária,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 13701x
Priemerná čítanosť článkov: 489x

Autor blogu