Založ si blog

Nové ochranné známky

Nové ochranné známky – pohybové a zvukové

 

Dôležité zmeny v oblasti ochranných známok prináša od 14.1.2019 na Slovensku a od 1.1.2019 aj v Českej republike novelizácia zákona o ochranných známkach.

 

  1. Ruší sa automatické zamietnutie nových prihlášok známok zhodných so staršími

Na jednu z najvýznamnejších zmien upozorňuje Úrad priemyselného vlastníctva na Slovensku a v ČR – vznikli nové druhy ochranných známok a ruší sa automatické zamietanie nových prihlášok známok, ktoré sa zhodujú so staršími zapísanými známkami. To znamená, že úrad môže zapísať identickú ochrannú známku a ak do 3 mesiacov nebude proti nej podaná námietka pôvodných vlastníkov, tak takáto známka bude zapísaná.

Bude sa to týkať aj prihlášok podaných pred účinnosťou tejto novely, ale aj prihlášok podaných pred novelou. Preto si vlastníci ochranných známok musia sami strážiť nové prihlášky ochranných známok,  aby v prípade zhody mohli podať námietky.

 

  1. Vznikli nové druhy ochranných známok

Podľa novely sa môžu zaregistrovať aj nové typy ochranných známok:

  • zvukové
  • pohybové
  • audiovizuálne
  • 3D známky
  • alebo holografické

Novinkou podľa novely je možnosť zaregistrovať chuťovú alebo čuchovú ochrannú známku. Známky môžu byť zaregistrované vo formáte MP3, MP4 alebo JPEG.

 

  1. Grafické znázornenie ochrannej známky sa zruší

Úrad mohol ochrannú známku odmietnuť v prípade, že nebola schopná grafického znázornenia tak, ako to platilo podľa definície ochranných známok. Nová novela teraz dovoľuje zapísať aj také ochranné známky, ktoré budú znázornené aj inými modernými technologickými prostriedkami.

Ochrana osobnosti – ako podať žalobu, judikatúra

09.03.2020

Ochrana osobnosti v rámci občianskeho práva Primárne je Ochranu osobnosti upravená v zákone č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších právnych predpisov (ďalej len „Občiansky zákonník“) v ustanoveniach § 11 a nasledujúce. Okrem Občianskeho zákonníka je ochrana osobnosti zakotvená aj v iných právnych normách ako napríklad Ústava Slovenskej [...]

Ako sa legálne dostať do USA

02.03.2020

Rozhodli ste sa, že práve tento rok je ten prelomový a chcete odisť za „veľkú mláku“, no neviete čo všetko sa od Vás vyžaduje, aké víza potrebujete a ako ich získať? Preto sme sa pre vás rozhodli pripraviť súhrn, čo všetko budete potrebovať k ich vydaniu a ako sa na ne prichystať z pohodlia domova. Ak riešite či potrebujete na vycestovanie do USA víza, tak [...]

Zakladanie firiem je na ústupe, príčinou sú ready made firmy

28.02.2020

Zakladanie firiem na ústupe, príčinou sú readymade firmy Stúpajúci dopyt po readymade firmách je zjavný. Príčin, pre ktoré si podnikatelia volia radšej kúpu hotových firiem ako zakladania vlastných je niekoľko. Prvou je rozšírenie tejto možnosti medzi verejnosťou . Od počiatkov predaja ready mades firiem prešlo už viac ako 10 rokov a za ten čas sa predaj ready mades [...]

Dušan Kováčik

Vorobjov priznal, že zastavil prešetrovanie vysokého peňažného vkladu Kováčika

19.04.2021 14:16

Expolicajt zastavil prešetrovanie na príkaz exriaditeľa NAKA.

minister financií, eduard heger

V súvislosti s udalosťami v Česku zvolal Heger bezpečnostnú radu

19.04.2021 14:12

Česko sa rozhodlo vyhostiť 18 pracovníkov ruskej ambasády v Prahe, ktorí boli identifikovaní ako dôstojníci tajných služieb.

očkovanie štadión BA

Bratislavský kraj doteraz zaočkoval už 41-tisíc ľudí, v nedeľu padol denný rekord

19.04.2021 13:52

Bratislavský kraj zároveň navrhol, aby štátny rezervačný systém zrušil vekové obmedzenie, ktoré je aktuálne 40 rokov.

súdy ŠTS starosta Dolný Chotár vražda

Výpoveďou svedkov a znalca pokračoval proces s Františkom Dorom a spol.

19.04.2021 13:09

Na pondelkové pojednávania sa nechali eskortovať traja zo štyroch obžalovaných.

etuls

Založenie sro, založenie živnosti, virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, účtovníctvo Bratislava, ochranná známka, tvorba loga, SEO optimalizácia, tvorba web stránok, realitná kancelária,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 187768x
Priemerná čítanosť článkov: 2086x

Autor blogu