Založ si blog

Nové ochranné známky

Nové ochranné známky – pohybové a zvukové

 

Dôležité zmeny v oblasti ochranných známok prináša od 14.1.2019 na Slovensku a od 1.1.2019 aj v Českej republike novelizácia zákona o ochranných známkach.

 

  1. Ruší sa automatické zamietnutie nových prihlášok známok zhodných so staršími

Na jednu z najvýznamnejších zmien upozorňuje Úrad priemyselného vlastníctva na Slovensku a v ČR – vznikli nové druhy ochranných známok a ruší sa automatické zamietanie nových prihlášok známok, ktoré sa zhodujú so staršími zapísanými známkami. To znamená, že úrad môže zapísať identickú ochrannú známku a ak do 3 mesiacov nebude proti nej podaná námietka pôvodných vlastníkov, tak takáto známka bude zapísaná.

Bude sa to týkať aj prihlášok podaných pred účinnosťou tejto novely, ale aj prihlášok podaných pred novelou. Preto si vlastníci ochranných známok musia sami strážiť nové prihlášky ochranných známok,  aby v prípade zhody mohli podať námietky.

 

  1. Vznikli nové druhy ochranných známok

Podľa novely sa môžu zaregistrovať aj nové typy ochranných známok:

  • zvukové
  • pohybové
  • audiovizuálne
  • 3D známky
  • alebo holografické

Novinkou podľa novely je možnosť zaregistrovať chuťovú alebo čuchovú ochrannú známku. Známky môžu byť zaregistrované vo formáte MP3, MP4 alebo JPEG.

 

  1. Grafické znázornenie ochrannej známky sa zruší

Úrad mohol ochrannú známku odmietnuť v prípade, že nebola schopná grafického znázornenia tak, ako to platilo podľa definície ochranných známok. Nová novela teraz dovoľuje zapísať aj také ochranné známky, ktoré budú znázornené aj inými modernými technologickými prostriedkami.

Ochrana osobnosti – ako podať žalobu, judikatúra

09.03.2020

Ochrana osobnosti v rámci občianskeho práva Primárne je Ochranu osobnosti upravená v zákone č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších právnych predpisov (ďalej len „Občiansky zákonník“) v ustanoveniach § 11 a nasledujúce. Okrem Občianskeho zákonníka je ochrana osobnosti zakotvená aj v iných právnych normách ako napríklad Ústava Slovenskej [...]

Ako sa legálne dostať do USA

02.03.2020

Rozhodli ste sa, že práve tento rok je ten prelomový a chcete odisť za „veľkú mláku“, no neviete čo všetko sa od Vás vyžaduje, aké víza potrebujete a ako ich získať? Preto sme sa pre vás rozhodli pripraviť súhrn, čo všetko budete potrebovať k ich vydaniu a ako sa na ne prichystať z pohodlia domova. Ak riešite či potrebujete na vycestovanie do USA víza, tak [...]

Zakladanie firiem je na ústupe, príčinou sú ready made firmy

28.02.2020

Zakladanie firiem na ústupe, príčinou sú readymade firmy Stúpajúci dopyt po readymade firmách je zjavný. Príčin, pre ktoré si podnikatelia volia radšej kúpu hotových firiem ako zakladania vlastných je niekoľko. Prvou je rozšírenie tejto možnosti medzi verejnosťou . Od počiatkov predaja ready mades firiem prešlo už viac ako 10 rokov a za ten čas sa predaj ready mades [...]

pozemný dron

Terminátor v praxi. Po nebi a vode sa do vojny na Ukrajine hlásia aj pozemné drony

21.04.2024 21:36

Podľa expertov je však ich nasadenie obmedzené. Zatiaľ.

netanjahu

Izraelská armáda schválila operáciu v Rafahu. Netanjahu avizuje tvrdší bol proti Hamasu

21.04.2024 20:20, aktualizované: 21:58

Je to jediný spôsob, ako oslobodiť našich rukojemníkov, uviedol izraelský premiér.

Russia Ukraine War

Po americkej pomoci Rusi pritvrdili. Chcú, aby Ukrajina plakala, vidia sa až v Kyjeve

21.04.2024 18:51

V Moskve sa tvária, že z novej pomoci USA pre Kyjev si ťažkú hlavu nerobia. Hlásne trúby Kremľa tvrdia, že porážka Ukrajiny je nevyhnutná a neodvratná.

Peter Pellegrini

Ostrosť kampane, vojna, transparentnosť či pokoj? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

21.04.2024 18:30

Podľa akých kritérií sme si vyberali budúcu hlavu štátu? Čo nás presvedčilo?

etuls

Založenie sro, založenie živnosti, virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, účtovníctvo Bratislava, ochranná známka, tvorba loga, SEO optimalizácia, tvorba web stránok, realitná kancelária,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 314389x
Priemerná čítanosť článkov: 3493x

Autor blogu