Založ si blog

Nové ochranné známky

Nové ochranné známky – pohybové a zvukové

 

Dôležité zmeny v oblasti ochranných známok prináša od 14.1.2019 na Slovensku a od 1.1.2019 aj v Českej republike novelizácia zákona o ochranných známkach.

 

  1. Ruší sa automatické zamietnutie nových prihlášok známok zhodných so staršími

Na jednu z najvýznamnejších zmien upozorňuje Úrad priemyselného vlastníctva na Slovensku a v ČR – vznikli nové druhy ochranných známok a ruší sa automatické zamietanie nových prihlášok známok, ktoré sa zhodujú so staršími zapísanými známkami. To znamená, že úrad môže zapísať identickú ochrannú známku a ak do 3 mesiacov nebude proti nej podaná námietka pôvodných vlastníkov, tak takáto známka bude zapísaná.

Bude sa to týkať aj prihlášok podaných pred účinnosťou tejto novely, ale aj prihlášok podaných pred novelou. Preto si vlastníci ochranných známok musia sami strážiť nové prihlášky ochranných známok,  aby v prípade zhody mohli podať námietky.

 

  1. Vznikli nové druhy ochranných známok

Podľa novely sa môžu zaregistrovať aj nové typy ochranných známok:

  • zvukové
  • pohybové
  • audiovizuálne
  • 3D známky
  • alebo holografické

Novinkou podľa novely je možnosť zaregistrovať chuťovú alebo čuchovú ochrannú známku. Známky môžu byť zaregistrované vo formáte MP3, MP4 alebo JPEG.

 

  1. Grafické znázornenie ochrannej známky sa zruší

Úrad mohol ochrannú známku odmietnuť v prípade, že nebola schopná grafického znázornenia tak, ako to platilo podľa definície ochranných známok. Nová novela teraz dovoľuje zapísať aj také ochranné známky, ktoré budú znázornené aj inými modernými technologickými prostriedkami.

Ochrana osobnosti – ako podať žalobu, judikatúra

09.03.2020

Ochrana osobnosti v rámci občianskeho práva Primárne je Ochranu osobnosti upravená v zákone č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších právnych predpisov (ďalej len „Občiansky zákonník“) v ustanoveniach § 11 a nasledujúce. Okrem Občianskeho zákonníka je ochrana osobnosti zakotvená aj v iných právnych normách ako napríklad Ústava Slovenskej [...]

Ako sa legálne dostať do USA

02.03.2020

Rozhodli ste sa, že práve tento rok je ten prelomový a chcete odisť za „veľkú mláku“, no neviete čo všetko sa od Vás vyžaduje, aké víza potrebujete a ako ich získať? Preto sme sa pre vás rozhodli pripraviť súhrn, čo všetko budete potrebovať k ich vydaniu a ako sa na ne prichystať z pohodlia domova. Ak riešite či potrebujete na vycestovanie do USA víza, tak [...]

Zakladanie firiem je na ústupe, príčinou sú ready made firmy

28.02.2020

Zakladanie firiem na ústupe, príčinou sú readymade firmy Stúpajúci dopyt po readymade firmách je zjavný. Príčin, pre ktoré si podnikatelia volia radšej kúpu hotových firiem ako zakladania vlastných je niekoľko. Prvou je rozšírenie tejto možnosti medzi verejnosťou . Od počiatkov predaja ready mades firiem prešlo už viac ako 10 rokov a za ten čas sa predaj ready mades [...]

Ľudovít Ódor, Petr Fiala

Fiala u Ódora: Česko a Slovensko sú zajedno pri podpore Ukrajiny

31.05.2023 22:33

Česko a Slovensko sú zajedno v názore na podporu Ukrajiny, ktorá sa bráni ruskej agresii, uviedol český premiér Fiala po stretnutí s Ódorom.

protest súdna mapa

Štartuje nová súdna mapa. Sľubuje menej čakania a viac kvality, čo sa zmení v praxi?

31.05.2023 20:00

Veľká reforma súdov je tu. Dnes začína na Slovensku platiť nová súdna mapa.

Nemecko, NATO, Slovensko, Mantis, vojaci, výcvik

VIDEO: Bundeswehr cvičí Slovákov obsluhovať Mantis

31.05.2023 19:52

Nemecká armáda vykonáva v súčasnosti výcvik niekoľko desiatok slovenských vojakov na obsluhu systémov protivzdušnej obrany Mantis.

Poland Politics Law

Poľská vláda na opozíciu uplietla ruský bič

31.05.2023 18:04

V krajine, kde Putinova agresia proti Ukrajine ešte viac vyhrotila tradičné protiruské nálady, má novozriadená vyšetrovacia komisia skúmať, kto z domácich politikov podľahol vplyvu Moskvy.

etuls

Založenie sro, založenie živnosti, virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, účtovníctvo Bratislava, ochranná známka, tvorba loga, SEO optimalizácia, tvorba web stránok, realitná kancelária,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 284743x
Priemerná čítanosť článkov: 3164x

Autor blogu