Založ si blog

Predaj Vašej nevyužívanej firmy

Ak Vašu staršiu spoločnosť už nevyužívate, najlepším riešením je jej odpredaj. Naša spoločnosť disponuje zoznamom spoločností, ktoré sú na predaj a preto Vám ponúkame možnosť zaradiť sa do zoznamu s.r.o. predaj BEZPLATNE. Sprostredkujeme Vám celý predaj spoločnosti a pripravíme všetky potrebné dokumenty k prevodu. Vašu spoločnosť ponúkneme k predaju našim klientom, ale aj našim partnerom.

Cena za predaj spoločnosti

Pri aktívnych spoločnostiach stanovujeme cenu individuálne. Cena zahŕňa aj poplatok za zápis zmeny konateľa a spoločníka v obchodnom registri. Cena nezahŕňa notársky poplatok za overenie pravosti podpisu na zmluve o prevode obchodného podielu (matrika – 0,50 EUR/ks, notár 2,90 EUR/ks).

V procese predaja nevyužívanej firmy sme schopní zabezpečiť zmenu sídla spoločnosti, spoločníkov a konateľa, a okrem toho je možné zmeniť aj samotný názov firmy, predmety činnosti (živnosti) a ďalšie informácie.

V cene za predaj je zahrnuté:

 • potrebné dokumenty k prevodu podielu
 • podľa želania klienta zvolanie valného zhromaždenia za účelom zmeny názvu firmy, sídla firmy a samozrejme spoločníka a konateľa (žiadne iné skryté poplatky za zmeny)
 • zapísanie spoločnosti do Obchodného registra vrátane všetkých poplatkov a oznámenie všetkých zmien spoločnosti na daňovom úrade a živnostenskom úrade.
 • Cena za predaj s.r.o. zahŕňa všetky súdne a správne poplatky ako aj všetky zmeny konateľov, spoločníkov, živností, sídla a názvu.

Iné výdavky pri odpredaji spoločnosti:

 • doplnenie viazanej a remeselnej živnosti – 7,5 eur za každú
 • overiť podpisy u notára – cca 15 eur /1 konateľ a

Výhody ponúkaných spoločností

 • majú už ekonomickú históriu, sú založené a aj keď momentálne nevykonávajú ekonomickú činnosť, sú pripravené k predaju
 • majú splatené základné imanie
 • sú platcami DPH
 • ako nový konateľ alebo jeho zástupca môžu konať okamžite a samostatne
 • majú pridelené IČO a DIČ, čiže sú zapísané v obchodnom a živnostenskom registri.

Ako prebieha predaj firmy s.r.o.

 •  Krok 1

Je potrebné vyplniť dotazník k Vašej spoločnosti, ohľadom informácii, kto bude nový konateľ, spoločníci, a kde bude mať spoločnosť sídlo, alebo či žiadate zmenu názvu firmy. Následne zaplatíte faktúru za prevod spoločnosti.

 • Krok 2

Na základe vyplneného dotazníka Vám právnici a účtovníci pošlú prevodovú dokumentáciu k Vašej firme a zároveň Vám účtovníci odovzdajú kompletné účtovníctvo k firme.

 • Krok 3

Po podpísaní dokumentácie, právnici podajú návrh na zápis zmien v obchodnom registri, kedy prevod prebehne v priebehu 5-10 pracovných dní podľa aktuálnej zaneprázdnenosti príušného súdu. Po zápise zmien v obchodnom registri je proces ukončený.

Ochrana osobnosti – ako podať žalobu, judikatúra

09.03.2020

Ochrana osobnosti v rámci občianskeho práva Primárne je Ochranu osobnosti upravená v zákone č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších právnych predpisov (ďalej len „Občiansky zákonník“) v ustanoveniach § 11 a nasledujúce. Okrem Občianskeho zákonníka je ochrana osobnosti zakotvená aj v iných právnych normách ako napríklad Ústava Slovenskej [...]

Ako sa legálne dostať do USA

02.03.2020

Rozhodli ste sa, že práve tento rok je ten prelomový a chcete odisť za „veľkú mláku“, no neviete čo všetko sa od Vás vyžaduje, aké víza potrebujete a ako ich získať? Preto sme sa pre vás rozhodli pripraviť súhrn, čo všetko budete potrebovať k ich vydaniu a ako sa na ne prichystať z pohodlia domova. Ak riešite či potrebujete na vycestovanie do USA víza, tak [...]

Zakladanie firiem je na ústupe, príčinou sú ready made firmy

28.02.2020

Zakladanie firiem na ústupe, príčinou sú readymade firmy Stúpajúci dopyt po readymade firmách je zjavný. Príčin, pre ktoré si podnikatelia volia radšej kúpu hotových firiem ako zakladania vlastných je niekoľko. Prvou je rozšírenie tejto možnosti medzi verejnosťou . Od počiatkov predaja ready mades firiem prešlo už viac ako 10 rokov a za ten čas sa predaj ready mades [...]

Skate Žilina

Skate Žilina

01.02.2023 23:43

Sme krasokorčuliarsky klub. Organizujeme školu korčuľovania pre deti aj dospelých.

Trenčín inline o.z.

Trenčín inline o.z.

01.02.2023 23:36

Sme nadšenci inline kolieskového korčuľovania a kolobežiek na nožný pohon. V týchto menšinových športoch usporadúvame jediné preteky v Trenčianskom kraji.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Nadšení muzikanti, občianske združenie

01.02.2023 23:25

Nadšení muzikanti, OZ šíri povedomie o slovenskom interpretačnom a skladateľskom umení, podporuje mladých hudobníkov, vytvára medzinárodné hudobné spojenia.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Občianske združenie Alex

01.02.2023 23:14

Sme občianske združenie za meranie zlepšenia Alexíkovho zdravotného stavu.

etuls

Založenie sro, založenie živnosti, virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, účtovníctvo Bratislava, ochranná známka, tvorba loga, SEO optimalizácia, tvorba web stránok, realitná kancelária,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 271775x
Priemerná čítanosť článkov: 3020x

Autor blogu