Založ si blog

Hrozby lacných virtuálnych sídiel

Trhový mechanizmus funguje na princípe dopytu a ponuky a teda ak je dopyt po lacnejšom tovare alebo službe, trhový mechanizmus nájde najlacnejšieho poskytovateľa danej služby. Mali by sme sa však zamyslieť, na základe čoho je táto služba lacnejšia, a aké riziká so sebou prináša. Takisto to platí aj pri virtuálnych sídlach a v tomto článku si objasníme aké hrozby to so sebou prináša.

Príliš veľa spoločností a zhoršený imidž

Jeden zo základných benefitov virtuálneho sídla je zaujímavá a prestížna adresa, napr. v centre mesta alebo vo vychýrenom administratívnom komplexe. Tento benefit sa však stráca ak je virtuálne sídlo umiestnené na menej prestížnej adrese, napr. na okraji mesta, na sídlisku s názvom ulice. Tým stráca spoločnosť pozitívny prvý dojem.

Ďalšou hrozbou je ak je adresa virtuálneho sídla využívaná na masové poskytovanie pre nadmerné množstvo spoločností. To zapríčiňuje problémy s riadnou identifikáciou a je dosť problematické označiť tisícky spoločností na schránke.

Neistota a nestabilita

Keď hovoríme o nízkej cene virtuálneho sídla, obvykle je táto cena odvodená od nízkych obstarávacích nákladov na prevádzkovanie sídla. Takéto sídlo nemusí sídliť ani vo vlastných priestoroch, mimo známych adries. Využívané sú rozličné malé a nechcené priestory komerčného typu o ktoré pred tým nik nezakopol. Neatraktívne priestory sú predovšetkým kvôli nezaujímavej polohe, neistote prenájmu a nestabilite. Najhoršie čo môže byť je ak sa jedná o prenajatý byt. Negatívom je ak spoločnosť ponúkajúca službu virtuálneho sídla nemá dlhodobo upravené vzťahy k využívaniu nehnuteľnosti, alebo ju nevlastní. Vzniká nestabilita a neistota náhleho zrušenia sídla, prípadný presun na iné miesto.

Problematické a sporné spoločnosti

Lacné virtuálne sídla vyhľadávajú jednak seriózni podnikatelia, ktorí sa snažia ušetriť, ale aj pochybné spoločnosti, ktoré majú problémy s úradmi v nejakom okrese a chcú sa jednoducho pred nimi schovať a neustále sa sťahujú. Pochybné a problematické spoločnosti sú také, ktoré majú nejaké nedoplatky na daniach a odvodoch, vyhýbajú sa kontrolám na úradoch, sú stíhaní exekútormi, neplatia dodávateľom, často menia majiteľov, podozrivo sa zlučujú alebo rozdeľujú. Hlavným problémom je, že takéto spoločnosti a adresy sú v hľadáčiku daňových úradov alebo polície. Nerobí to potom vôbec dobrý dojem pri komunikácii podnikateľa so štátnou správou ak je firma v susedstve takýchto problematických spoločností. Poskytovatelia najlacnejších virtuálnych sídiel priťahujú takéto sporné spoločnosti.

Biednejšie poskytované služby

Ďalším rizikom, ktoré lacné virtuálne sídla prinášajú sú biednejšie služby, ktoré sa na prvý pohľad nemusia zdať ako chudobné hlavne začínajúcim podnikateľom a spoločnostiam. Tieto chudobné služby sú viditeľné najmä pri preposielaní pošty menej často a neskôr, minimálne alebo žiadne notifikácie, chýbajúce online rozhrania na zisťovanie aktuálneho stavu schránky a i. Až po určitom čase spoločnosť alebo podnikateľ zistí, že takéto drobné chyby mu znemožňujú úplne fungovanie.

Spoločnosti ponúkajúce lacné virtuálne sídla neponúkajú žiadnu pridanú hodnotu ako odborný servis, tzn. Ak podnikateľ bude potrebovať napr. nejaké zmeny v OR, bude musieť osloviť externú firmu.

Daňová povinnosť živnostníka a eseročky – fakturácia

07.10.2019

Rozdiel medzi eseročkou a živnosťou je hlavne v ekonomickej oblasti a to hlavne v dátume vzniku daňovej povinnosti. Daňová povinnosť spoločnosti s.r.o. vzniká vo vzťahu k dani z príjmu už viac »

Vhodný výber sídla firmy a obchodného mena

24.09.2019

Firma a jej obchodné meno Pri výbere vhodného obchodného mena firmy treba myslieť na to, aby už Vami vybraté meno neexistovalo, alebo aby už nebolo zapísané v obchodnom registri, pretože obchodné viac »

Zoznam orgánov verejnej moci – kam zájsť s verejnou listinou ?

17.09.2019

Apostilovanie úradných dokumentov na Slovensku vykonávajú určité úrady a orgány. V našej krajine nemáme stanovené jediné miesto, kde apostilovať daný dokument, ktorý je potrebný úradne viac »

Volkswagen Bratislava

Nemecký prepad vo výrobe áut cíti aj Slovensko

24.10.2019 05:00

Nástup ekologických vozidiel stojí za súčasným prepadom nemeckého aj slovenského automobilového priemyslu.

británia anglicko kamión telá migranti Grays weterglade polícia

V kamióne v Kente objavila polícia deväť ukrývajúcich sa migrantov

23.10.2019 22:13

V priemyselnom parku Waterglade v meste Grays v susednom grófstve Essex bolo v stredu v kamióne nájdených 39 tiel.

Izrael Reuven Rivlin  Benny Ganc

Izraelský prezident poveril zostavením vlády Bennyho Ganca

23.10.2019 21:22

Premiérovi Netanjahuovi sa pokus o zostavenie vlády nepodaril. Ak to nevyjde ani Gancovi, je pravdepodobné, že prezident vypíše nové voľby.

úrad ochrana oznamovateľov korupcia

Komisia ukončila výsluch uchádzačov na post šéfa protikorupčného úradu

23.10.2019 18:30, aktualizované: 18:44

Komisia musí podľa zákona zaujať k jednotlivým kandidátom stanovisko do 15 dní od ukončenia ich vypočúvania.

etuls

Založenie sro, založenie živnosti, virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, účtovníctvo Bratislava, ochranná známka, tvorba loga, SEO optimalizácia, tvorba web stránok, realitná kancelária,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 56
Celková čítanosť: 58748x
Priemerná čítanosť článkov: 1049x

Autor blogu