Založ si blog

Hrozby lacných virtuálnych sídiel

Trhový mechanizmus funguje na princípe dopytu a ponuky a teda ak je dopyt po lacnejšom tovare alebo službe, trhový mechanizmus nájde najlacnejšieho poskytovateľa danej služby. Mali by sme sa však zamyslieť, na základe čoho je táto služba lacnejšia, a aké riziká so sebou prináša. Takisto to platí aj pri virtuálnych sídlach a v tomto článku si objasníme aké hrozby to so sebou prináša.

Príliš veľa spoločností a zhoršený imidž

Jeden zo základných benefitov virtuálneho sídla je zaujímavá a prestížna adresa, napr. v centre mesta alebo vo vychýrenom administratívnom komplexe. Tento benefit sa však stráca ak je virtuálne sídlo umiestnené na menej prestížnej adrese, napr. na okraji mesta, na sídlisku s názvom ulice. Tým stráca spoločnosť pozitívny prvý dojem.

Ďalšou hrozbou je ak je adresa virtuálneho sídla využívaná na masové poskytovanie pre nadmerné množstvo spoločností. To zapríčiňuje problémy s riadnou identifikáciou a je dosť problematické označiť tisícky spoločností na schránke.

Neistota a nestabilita

Keď hovoríme o nízkej cene virtuálneho sídla, obvykle je táto cena odvodená od nízkych obstarávacích nákladov na prevádzkovanie sídla. Takéto sídlo nemusí sídliť ani vo vlastných priestoroch, mimo známych adries. Využívané sú rozličné malé a nechcené priestory komerčného typu o ktoré pred tým nik nezakopol. Neatraktívne priestory sú predovšetkým kvôli nezaujímavej polohe, neistote prenájmu a nestabilite. Najhoršie čo môže byť je ak sa jedná o prenajatý byt. Negatívom je ak spoločnosť ponúkajúca službu virtuálneho sídla nemá dlhodobo upravené vzťahy k využívaniu nehnuteľnosti, alebo ju nevlastní. Vzniká nestabilita a neistota náhleho zrušenia sídla, prípadný presun na iné miesto.

Problematické a sporné spoločnosti

Lacné virtuálne sídla vyhľadávajú jednak seriózni podnikatelia, ktorí sa snažia ušetriť, ale aj pochybné spoločnosti, ktoré majú problémy s úradmi v nejakom okrese a chcú sa jednoducho pred nimi schovať a neustále sa sťahujú. Pochybné a problematické spoločnosti sú také, ktoré majú nejaké nedoplatky na daniach a odvodoch, vyhýbajú sa kontrolám na úradoch, sú stíhaní exekútormi, neplatia dodávateľom, často menia majiteľov, podozrivo sa zlučujú alebo rozdeľujú. Hlavným problémom je, že takéto spoločnosti a adresy sú v hľadáčiku daňových úradov alebo polície. Nerobí to potom vôbec dobrý dojem pri komunikácii podnikateľa so štátnou správou ak je firma v susedstve takýchto problematických spoločností. Poskytovatelia najlacnejších virtuálnych sídiel priťahujú takéto sporné spoločnosti.

Biednejšie poskytované služby

Ďalším rizikom, ktoré lacné virtuálne sídla prinášajú sú biednejšie služby, ktoré sa na prvý pohľad nemusia zdať ako chudobné hlavne začínajúcim podnikateľom a spoločnostiam. Tieto chudobné služby sú viditeľné najmä pri preposielaní pošty menej často a neskôr, minimálne alebo žiadne notifikácie, chýbajúce online rozhrania na zisťovanie aktuálneho stavu schránky a i. Až po určitom čase spoločnosť alebo podnikateľ zistí, že takéto drobné chyby mu znemožňujú úplne fungovanie.

Spoločnosti ponúkajúce lacné virtuálne sídla neponúkajú žiadnu pridanú hodnotu ako odborný servis, tzn. Ak podnikateľ bude potrebovať napr. nejaké zmeny v OR, bude musieť osloviť externú firmu.

On-line založenie eseročky je výhodnejšie ako na úrade

02.08.2019

Plusy a mínusy spoločnosti s.r.o. Založiť si spoločnosť s.r.o. má svoje výhody, ale aj nevýhody. Výhodou je to, že podnikateľ nemusí kryť prípadné riziká podnikania vlastným majetkom, viac »

Cena bytov v Bratislave stúpa aj napriek tomu, že ich je za posledných 15 rokov najmenej

31.07.2019

Analýzami realitného trhu sa zaoberá spoločnosť RealTuls, ktorá hlási v súčasnosti vážny nedostatok voľných nových bytov. Na bratislavskom trhu je momentálne najmenší počet voľných viac »

Predaj s. r. o. a s ním spojená zodpovednosť

22.07.2019

Je ten pravý čas na predaj s.r.o. a neviete, aké sú vaše povinnosti? Aby všetko prebehlo bez komplikácií a jednoducho, pripravili sme si pre vás prehľadné rady a informácie týkajúce sa prevodu viac »

pochod za Jána a Martinu, Trenčín

Žreb prisúdil Námestie SNP na výročie vraždy Kuciaka strane SaS

22.08.2019 14:27

Dva roky od vraždy novinára a jeho snúbenice si pripomenieme týždeň pred parlamentnými voľbami.

Veľký protikorupčný pochod

GRECO: Slovensko musí zlepšiť prevenciu korupcie v radoch politikov a polície

22.08.2019 14:08

Správa GRECO upozornila, že v súčasnosti existuje niekoľko systémových nedostatkov, ktoré si vyžadujú naliehavú pozornosť.

praca, zamestnanec, robotnik, stavba,

Minimálny plat až 650 eur?

22.08.2019 13:33

Minimálna mzda by mala prudko vzrásť. Najsilnejšia vládna strana Smer totiž navrhuje najnižší plat pevne stanoviť ako 60 percent priemernej mzdy.

Agrokomplex

Agrokomplex patrí poľnohospodárom. Na úrode sa podpísala klíma

22.08.2019 13:31

Vyše 650 vystavovateľov z 12 krajín sa predstavuje na 46. medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstave Agrokomplex.

etuls

Založenie sro, založenie živnosti, virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, účtovníctvo Bratislava, ochranná známka, tvorba loga, SEO optimalizácia, tvorba web stránok, realitná kancelária,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 48813x
Priemerná čítanosť článkov: 939x

Autor blogu