Založ si blog

Vhodný výber sídla firmy a obchodného mena

Firma a jej obchodné meno

Pri výbere vhodného obchodného mena firmy treba myslieť na to, aby už Vami vybraté meno neexistovalo, alebo aby už nebolo zapísané v obchodnom registri, pretože obchodné meno sa musí od zapísaného líšiť minimálne jedným písmenom, pričom nezáleží na forme spoločnosti – ani eseročka a ani spoločnosť a.s. nemôže mať rovnaké obchodné meno. Spoločnosť musí byť označená obchodným menom ako ,,spoločnosť s ručením obmedzeným, ale môže byť len značka ,,s.r.o.ˮ alebo ,,spol. s.r.o.ˮ. Na webovej stránke Obchodného registra: www.orsr.sk si môžete overiť, či je obchodné meno spoločnosti už zapísané v Obchodnom registri.

Firma a jej sídlo

Pri zakladaní spoločnosti je dôležité aj jej umiestnenie – sídlo spoločnosti. Presná adresa spoločnosti je uvedená v spoločenskej zmluve. Sídlom spoločnosti môže byť byt alebo nebytový priestor, alebo akákoľvek stavba s prideleným súpisným číslom. Vlastník každej nehnuteľnosti, v ktorej má byť sídlo spoločnosti, s umiestnením musí súhlasiť. V tomto prípade sa buď vypracuje nájomná zmluva medzi vlastníkom nehnuteľnosti  a spoločnosťou, alebo sa vypracuje súhlas vlastníka nehnuteľnosti, ktorý vlastník nehnuteľnosti podpíše (nevyžaduje sa úradne overený podpis). V nájomnej zmluve je dôležité uviesť, že vlastník nehnuteľnosti súhlasí s tým, aby nájomca si zapísal do Obchodného registra ako adresu svojho sídla uvedenú nehnuteľnosť. Často v praxi dochádza k situácii, že sídlom spoločnosti je uvedená adresa trvalého pobytu konateľa spoločnosti alebo spoločníka, čo však často so sebou prináša výhody, ale aj riziká.

Ako oddeliť pracovný život od osobného?

Ak v začiatkoch svojho podnikania nepotrebujete mať prenajaté kancelárie a chcete oddeliť pracovný život od osobného, čiže nechcete mať sídlo spoločnosti na adrese trvalého pobytu – tak pouvažujte nad výhodami virtuálneho sídla. Virtuálne sídlo so sebou prináša nemálo výhod – ušetrené financie a ušetrený čas potrebný na vybavovanie po úradoch. Sídlo spoločnosti môžete mať zapísané na adrese našej nehnuteľnosti. Všetku Vašu poštu podľa Vašich požiadaviek buď skenujeme a pošleme, alebo osobne prinesieme k vám. .

Daňová povinnosť živnostníka a eseročky – fakturácia

07.10.2019

Rozdiel medzi eseročkou a živnosťou je hlavne v ekonomickej oblasti a to hlavne v dátume vzniku daňovej povinnosti. Daňová povinnosť spoločnosti s.r.o. vzniká vo vzťahu k dani z príjmu už viac »

Zoznam orgánov verejnej moci – kam zájsť s verejnou listinou ?

17.09.2019

Apostilovanie úradných dokumentov na Slovensku vykonávajú určité úrady a orgány. V našej krajine nemáme stanovené jediné miesto, kde apostilovať daný dokument, ktorý je potrebný úradne viac »

Je možné založiť spoločnosť s. r. o. jednoducho a rýchlo?

26.08.2019

Najčastejšou formou podnikania na Slovensku je založenie spoločnosti s.r.o. Táto právna forma totiž prináša so sebou veľa výhod. Mnoho nových podnikateľov však pri rozhodovaní o založení viac »

Volkswagen Bratislava

Nemecký prepad vo výrobe áut cíti aj Slovensko

24.10.2019 05:00

Nástup ekologických vozidiel stojí za súčasným prepadom nemeckého aj slovenského automobilového priemyslu.

británia anglicko kamión telá migranti Grays weterglade polícia

V kamióne v Kente objavila polícia deväť ukrývajúcich sa migrantov

23.10.2019 22:13

V priemyselnom parku Waterglade v meste Grays v susednom grófstve Essex bolo v stredu v kamióne nájdených 39 tiel.

Izrael Reuven Rivlin  Benny Ganc

Izraelský prezident poveril zostavením vlády Bennyho Ganca

23.10.2019 21:22

Premiérovi Netanjahuovi sa pokus o zostavenie vlády nepodaril. Ak to nevyjde ani Gancovi, je pravdepodobné, že prezident vypíše nové voľby.

úrad ochrana oznamovateľov korupcia

Komisia ukončila výsluch uchádzačov na post šéfa protikorupčného úradu

23.10.2019 18:30, aktualizované: 18:44

Komisia musí podľa zákona zaujať k jednotlivým kandidátom stanovisko do 15 dní od ukončenia ich vypočúvania.

etuls

Založenie sro, založenie živnosti, virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, účtovníctvo Bratislava, ochranná známka, tvorba loga, SEO optimalizácia, tvorba web stránok, realitná kancelária,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 56
Celková čítanosť: 58745x
Priemerná čítanosť článkov: 1049x

Autor blogu