Založ si blog

Vhodný výber sídla firmy a obchodného mena

Firma a jej obchodné meno

Pri výbere vhodného obchodného mena firmy treba myslieť na to, aby už Vami vybraté meno neexistovalo, alebo aby už nebolo zapísané v obchodnom registri, pretože obchodné meno sa musí od zapísaného líšiť minimálne jedným písmenom, pričom nezáleží na forme spoločnosti – ani eseročka a ani spoločnosť a.s. nemôže mať rovnaké obchodné meno. Spoločnosť musí byť označená obchodným menom ako ,,spoločnosť s ručením obmedzeným, ale môže byť len značka ,,s.r.o.ˮ alebo ,,spol. s.r.o.ˮ. Na webovej stránke Obchodného registra: www.orsr.sk si môžete overiť, či je obchodné meno spoločnosti už zapísané v Obchodnom registri.

Firma a jej sídlo

Pri zakladaní spoločnosti je dôležité aj jej umiestnenie – sídlo spoločnosti. Presná adresa spoločnosti je uvedená v spoločenskej zmluve. Sídlom spoločnosti môže byť byt alebo nebytový priestor, alebo akákoľvek stavba s prideleným súpisným číslom. Vlastník každej nehnuteľnosti, v ktorej má byť sídlo spoločnosti, s umiestnením musí súhlasiť. V tomto prípade sa buď vypracuje nájomná zmluva medzi vlastníkom nehnuteľnosti  a spoločnosťou, alebo sa vypracuje súhlas vlastníka nehnuteľnosti, ktorý vlastník nehnuteľnosti podpíše (nevyžaduje sa úradne overený podpis). V nájomnej zmluve je dôležité uviesť, že vlastník nehnuteľnosti súhlasí s tým, aby nájomca si zapísal do Obchodného registra ako adresu svojho sídla uvedenú nehnuteľnosť. Často v praxi dochádza k situácii, že sídlom spoločnosti je uvedená adresa trvalého pobytu konateľa spoločnosti alebo spoločníka, čo však často so sebou prináša výhody, ale aj riziká.

Ako oddeliť pracovný život od osobného?

Ak v začiatkoch svojho podnikania nepotrebujete mať prenajaté kancelárie a chcete oddeliť pracovný život od osobného, čiže nechcete mať sídlo spoločnosti na adrese trvalého pobytu – tak pouvažujte nad výhodami virtuálneho sídla. Virtuálne sídlo so sebou prináša nemálo výhod – ušetrené financie a ušetrený čas potrebný na vybavovanie po úradoch. Sídlo spoločnosti môžete mať zapísané na adrese našej nehnuteľnosti. Všetku Vašu poštu podľa Vašich požiadaviek buď skenujeme a pošleme, alebo osobne prinesieme k vám. .

Problémy pri registrácii na DPH stavebných firiem

26.11.2019

Firma kúpila pozemok, postavila na ňom dom a predala ho. Počas stavby si neuplatňovala DPH. Po predaji podala žiadosť o registráciu DPH. Pri ďalších stavbách by si uplatňovala odpočet / samozdanenie viac »

Legalizovanie dokumentov na vývoz tovaru

25.11.2019

Mezinárodné obchodovanie zvýši predajný potenciál každej spoločnosti, a preto veľa spoločností usiluje o predaj svojich produktov po celom svete. Ak rozmýšlate napr. nad založením firmy viac »

Ako vyriešiť problémy s vybavovaním pobytu na cudzineckej polícii v Bratislave?

21.11.2019

Mnoho pracovníkov v Bratislave je z cudziny mimo Európskej únie a pracuje načierno (zdržiavajú sa v Slovenskej republike na základe poľských víz alebo na základe bezvízového režimu s Ukrajinou viac »

Evo Morales

Exprezident Morales odcestoval z Mexika na lekárske vyšetrenie na Kubu

07.12.2019 21:29

Moralesov odchod na "dočasný" pobyt na Kube potvrdilo mexické ministerstvo zahraničných vecí.

potenie - mokrý - zápach - únava - práca - stres - kravata

Tvrdá šikana v českej škodovke. Zavretí v debne, preháňadlo v káve

07.12.2019 20:03

Zavreli ich do debne, upevnili veko, nastriekali do nej smradľavý sprej. Česká Škoda Auto vyhodila pracovníkov, ktorí šikanovali svojich kolegov.

USA / KĽDR / Kim Čong-un / Donald Trump /

Rozhovory s USA o denuklearizácii už nepokračujú, oznámila KĽDR

07.12.2019 19:42

Zároveň skritizovala európskych členov Bezpečnostnej rady OSN, ktorí nedávno odsúdili severokórejské "provokačné" skúšky balistických striel.

BRITAIN-ELECTION/DEBATE

Johnson a Corbyn sa stretli v poslednej televíznej debate pred voľbami

07.12.2019 18:56

Britský premiér a líder opozičnej Labouristickej strany sa v piatok večer stretli v poslednej televíznej debate pred parlamentnými voľbami, ktoré sa v krajine konajú 12. decembra.

etuls

Založenie sro, založenie živnosti, virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, účtovníctvo Bratislava, ochranná známka, tvorba loga, SEO optimalizácia, tvorba web stránok, realitná kancelária,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 69815x
Priemerná čítanosť článkov: 1108x

Autor blogu