Založ si blog

Nákupná horúčka slovenských spoločností u Čechov a Maďarov, pridávajú sa aj Američania

Nákupná horúčka slovenských spoločností u Čechov a Maďarov, pridávajú sa aj Američania

1664, toľko je slovenských spoločností, ktoré kúpili za prvých šesť mesiacov minulého roka zo Slovenska. Česi, Maďari a Rumuni, ktorí boli najväčšími nákupcami slovenských spoločností nestrácajú o slovenské firmy záujem. Na štvrtú priečku sa nečakane predrali podnikatelia zo Spojených štátov amerických. 

Nie je prekvapením, že najväčší počet slovenských spoločností kúpili naši západní susedia z ČR a to 569. Druhú priečku obsadili Maďari s 386 spoločnosťami. Za nimi nasledovali rumunskí podnikatelia so 71 spoločnosťami. Veľkú úlohu pri nákupe slovenských spoločností zohráva nielen teritoriálna blízkosť, historické a ekonomické väzby, ale aj výhoda toho, že medzi nami a českými susedmi neexistuje jazyková bariéra.

Zvýšenú koncentráciu práve v susedných štátoch potvrdzujú nakoniec aj databázy Bisnode. Zo štatistiky vyplýva, že zo všetkých slovenských firiem, ktoré odišli v prvom polroku do zahraničia, až 955 skončilo práve v rukách českých a maďarských podnikateľov. Zaujímavosťou je, že za Rumunov sa na štvrté miesto zaradili podnikatelia zo Spojených štátov amerických, ktorí od januára 2019 kúpili 63 spoločností.

O piatu priečku sa delia  Poliaci, Bulhari a Rakúšania, ktorí nakúpili zhodne po 50 slovenských firiem. Náš rebríček uzatvárajú Taliani so 42 spoločnosťami, za nimi sú Slovinci s 36 spoločnosťami a o jednu spoločnosť tak preskočili Britov s celkovým počtom 35 spoločností.

Počty slovenských spoločností predaných zahraničným podnikateľom

Štát Počet firiem
Česká republika 569
Maďarsko 386
Rumunsko 71
Spojené státy americké 63
Bulharsko 50
Poľsko 50
Rakúsko 50
Taliansko 42
Slovinsko 36
Veľká Británia 35

Zdroj: Bisnode

Ochrana osobnosti – ako podať žalobu, judikatúra

09.03.2020

Ochrana osobnosti v rámci občianskeho práva Primárne je Ochranu osobnosti upravená v zákone č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších právnych predpisov (ďalej len „Občiansky zákonník“) v ustanoveniach § 11 a nasledujúce. Okrem Občianskeho zákonníka je ochrana osobnosti zakotvená aj v iných právnych normách ako napríklad Ústava Slovenskej [...]

Ako sa legálne dostať do USA

02.03.2020

Rozhodli ste sa, že práve tento rok je ten prelomový a chcete odisť za „veľkú mláku“, no neviete čo všetko sa od Vás vyžaduje, aké víza potrebujete a ako ich získať? Preto sme sa pre vás rozhodli pripraviť súhrn, čo všetko budete potrebovať k ich vydaniu a ako sa na ne prichystať z pohodlia domova. Ak riešite či potrebujete na vycestovanie do USA víza, tak [...]

Zakladanie firiem je na ústupe, príčinou sú ready made firmy

28.02.2020

Zakladanie firiem na ústupe, príčinou sú readymade firmy Stúpajúci dopyt po readymade firmách je zjavný. Príčin, pre ktoré si podnikatelia volia radšej kúpu hotových firiem ako zakladania vlastných je niekoľko. Prvou je rozšírenie tejto možnosti medzi verejnosťou . Od počiatkov predaja ready mades firiem prešlo už viac ako 10 rokov a za ten čas sa predaj ready mades [...]

Abdul Halím Chaddám

Zomrel bývalý viceprezident Sýrie Abdul Halím Chaddám

01.04.2020 19:35

O jeho úmrtí sýrske štátne médiá neinformovali. Bol odporcom vlády prezidenta Baššára al-Asada.

Russia Africa

Prezident Guiney má sovietske čísla. Skúša to ako Putin

01.04.2020 17:36

Budú vládnuť doživotne? Ruský prezident Vladimir Putin a jeho guinejský kolega Alpha Condé.

covid, graf, koronavírus

Koronavírus v grafoch: Počet infikovaných, počet mŕtvych a porovnanie Slovenska so svetom

01.04.2020 16:59

Koronavírus zasiahol už celý svet. V prehľadných grafoch si môžete pozrieť, ako narastal počet prípadov a počet mŕtvych na Slovensku, v Európe i vo svete - absolútne aj na počet obyvateľov.

Lietadlová loď Roosevelt

Dráma na mori. Lietadlovú loď napadol vírus

01.04.2020 16:49

Jedno z najmocnejších bojových plavidiel sveta vysiela núdzový signál. Americkú lietadlovú loď USS Theodore Roosevelt zachvátila nákaza koronavírusu.

etuls

Založenie sro, založenie živnosti, virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, účtovníctvo Bratislava, ochranná známka, tvorba loga, SEO optimalizácia, tvorba web stránok, realitná kancelária,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 117146x
Priemerná čítanosť článkov: 1302x

Autor blogu