Založ si blog

Podvodníci v schránke

Podvodníci v schránke

Aj v dnešnej dobe sa stále často opakuje jedna schéma – niekto pošle na prvý pohľad seriózne a nevinne sa tváriacu žiadosť o aktualizáciu firemných údajov alebo ponuku na zápis do katalógu, ak však zareagujete prídete o peniaze.

Na zálohu  na prevod  majetku z Nigérie dnes už asi  nikto nezareaguje. Bohužiaľ však existujú  aj iné a prepracovanejšie podvody, ktorých cieľom sú predovšetkým  začínajúci podnikatelia alebo novo založene firmy.

Rafinovaných podvodov pribúda

Ľudia, a predovšetkým podnikatelia, sú v dnešnej dobe  čím ďalej viac imúnny voči podvodom, ktoré sú už na prvý pohľad  jasné. Podvody, ktoré fungovali pred desiatimi rokmi, dnes už odhalí aj desaťročné dieťa. Podvodníci sú preto využívajú  a hľadajú vynaliezavejšie cesty, ako z vás dostať peniaze.

Najznámejšie prípady:

Zaslaná ponuka, ktorá môže znieť zaujímavo pre firmy, ktoré chcú podnikať na medzinárodných trhoch a ponúkajú im  zápis spoločnosti do Európskeho registra.  Následne však zistíte, že za takýto zápis zaplatíte ročne 766 eur.

Ďalší prípad, ktorý sa na prvý pohľad javí ako úradný list a zmätie tak väčšinu ľudí. Ponuka  zápis do registra obchodu a živností. . Výška poplatku tiež nemusí nasvedčovať tomu, že sa jedná o podvod nakoľko je pomerne nízky.. Pred takýmto podvodom varovala Česká televízia.

Ďalší takýmto prípadom je podvodná firma Slovenský telefónny zoznam a firmy utrácajú za podvodný leták tváriaci sa ako faktúra. O tomto prípade vyšiel článok na serveri iDNES.

Samostatnou kapitolou sú katalógové podvody ponúkajúce tlačené katalógy a reklamy v nich, databázy firiem, daňoví poradcovia a iné.

Poznáme podnikateľov, ktorým sa táto ponuka na prvý pohľad zdala zmysluplná a nachytali sa. Dávajte si zároveň pozor aj v prípade súkromnej pošty, pretože podvodníci často využívajú aj adresu konateľa spoločnosti.

Najmä kvôli  šíriacim sa podvodom sme zaviedli pre svojich klientov  zmienenú antispamovú ochranu prichádzajúcich zásielok. Všetky takéto podvodne ponuky o ktorých vieme vďaka sledovaniu situácie na trhu automatický triedime a k Vám sa už nedostaňu.

 

V prípade, že máte aj vy alebo nikto z vášho okolia podobné skúsenosti dajte nám vedieť a článok doplníme.

Dávajte pozor na extrémy

U niektorých poskytovateľov virtuálneho sídla môže nastať aj situácia, kedy služby končia súhlasom o umiestnení sídla. Na preberanie pošty v takomto prípady môžete zabudnúť. To sa síce môže hodiť podvodníkom, ktorý potrebujú napísať firmu na tzv. bieleho koňa a ďalej sa nestarať. Každý seriózny podnikateľ by si však na to mal dávať pozor pretože ak nemáte elektronickú schránku o dôležitých úradných zásielkach sa nedozviete. Nesprávne zvolený zriaďovateľ virtuálneho sídla Vám ju nepošle ani neprevezme. Napriek tomu, že elektronickú schránku máte môže Vás prekvapiť napríklad list od mobilného operátora, ktorý posielajú informácie ako bežné listy.

 

Vyberajte si preto zriaďovateľa virtuálneho sídla starostlivo a jednotlivé dostupne možnosti si dôkladne porovnávajte než sa rozhodnete. V opačnom prípade sa Vám podnikanie môže predražiť v najhoršom prípade sa môžete dostať do nepríjemných problémov.

U nás nájdete miesto pre svoje sídlo za rozumnú cenu spolu so službami, ktoré skutočne potrebujete. Preto ak potrebujete sídlo pre spoločnost neváhajte nás kontaktovať

Povolenie na pobyt pre občana Chorvátska na Slovensku

20.02.2020

Tento článok sa bude týkať podmienok, ktoré musí splniť občan Chorvátskej republiky aby mu bolo udelené povolenie na získanie trvalého pobytu na území Slovenskej republiky na účel podnikania. viac »

Kupujte spoločnosti, ktoré sú na predaj – oplatí sa to!

19.02.2020

Celý proces založenia s.r.o. je behom na dlhú trať. Vyznačuje sa zdĺhavosťou a administratívnym zaťažením. Naša spoločnosť Vám vie ponúknuť jednoduchšie riešenie - predaj už založených viac »

Čo môže zaväzovať partnera verejného sektora

14.02.2020

Ak sa rozhodnete stať partnerom verejného sektora a chcete čerpať výhody z verejného sektora je potrebné byť zapísaný v registri partnerov verejného sektora RPVS. Môžeme hovoriť o novovzniknutom viac »

panelak torzo vybuch Presov 01

Pre obyvateľov Mukačevskej ulice vyzbierali vyše 5,1 milióna eur

20.02.2020 17:37

Už počas trvania zbierky mesto začalo vyplácať jednorazové príspevky na preklenutie zložitej životnej situácie.

NR SR: Pietna spomienka na Kuciak a Kušnírová klus

Opoziční poslanci si v parlamente pripomenuli pamiatku Kuciaka a jeho snúbenice

20.02.2020 17:34

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili vo februári 2018 v ich dome vo Veľkej Mači.

stíhačky, eurofighter

Francúzsko a Nemecko budú pracovať na novej generácii stíhačiek

20.02.2020 17:17

Očakávané celkové náklady na vytvorenie prototypu by mali predstavovať približne štyri miliardy eur.

počasie cibula

Na Slovensko sa valí studený front. Prinesie sneženie a silný vietor

20.02.2020 17:00

Či vydrží chladnejšie počasie aj cez víkend a kde všade nasneží sa dozviete vo videu.

etuls

Založenie sro, založenie živnosti, virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, účtovníctvo Bratislava, ochranná známka, tvorba loga, SEO optimalizácia, tvorba web stránok, realitná kancelária,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 84
Celková čítanosť: 103756x
Priemerná čítanosť článkov: 1235x

Autor blogu