Založ si blog

Dlh na daniach a nadobudnutie s. r. o.

Ak máte dlh na daňovom úrade alebo na Sociálnej poisťovni, tak Vám zákon neumožňuje nadobudnúť podiel v s.r.o. alebo založiť s.r.o. Otázka je, ako je legálne možno obchodný podiel v s.r.o. nadobudnúť alebo založiť s.r.o. ak máte dlh na daniach alebo odvodoch.

Riešení je viacero. Po prvé, ak máte dlh na daňovom úrade, tak zákon Vám nezakazuje založiť anglickú spoločnosť a následne anglická spoločnosť nadobudne slovenskú s.r.o. Toto je jedno z lacnejších riešení.

 

Spoločník s dlhom na DÚ — — > anglická spoločnosť — — > slovenská s.r.o.

 

Ak Vám je anglický jazyk cudzí, tak máme pre Vás aj druhé riešenie. Po druhé, ak máte dlh na daňovom úrade, tak zákon Vám nezakazuje založiť alebo kúpiť českú spoločnosť a následne česká spoločnosť nadobudne slovenskú s.r.o.

 

Spoločník s dlhom na DÚ — — > česká spoločnosť — — > slovenská s.r.o.

 

Po tretie, ak máte dlh na daňovom úrade alebo sociálnej poisťovni, tak okrem využitia anglickej, českej alebo inej zahraničnej spoločnosti za účelom vlastnenia slovenskej s.r.o., môžete využiť na nepriame vlastnenie s.r.o. aj slovenskú spoločnosť napríklad akciovú spoločnosť, komanditnú spoločnosť alebo verejnú obchodnú spoločnosť. Nevýhodou komanditnej alebo verejnej obchodnej spoločnosti je, že si vyžaduje minimálne dvoch spoločníkov.

 

Spoločník s dlhom na DÚ — — > akciová spoločnosť — — > slovenská s.r.o.

 

Po štvrté, okrem vytvorenia štruktúry, keď slovenská spoločnosť je vlastnená zahraničnou spoločnosťou, tak pri medzinárodnom obchodovaní môžete podnikať aj priamo cez zahraničnú spoločnosť napr. maďarskú alebo českú spoločnosť. Ohľadom cien za založenie alebo kúpu českej s.r.o., poľskej s.r.o. (spzoo), maďarskej s.r.o. (kft.), anglickej firmy (ltd.)  registrovanej na DPH alebo americkej spoločnosti (LLC alebo Inc.) sa môžete informovať na webstránke eTuls.

 

Spoločník s dlhom na DÚ — — > USA LLC / PL spzoo / HU Kft / UK Ltd. — — > slovenská s.r.o.

 

Po piate, zákaz kúpenia s.r.o. sa nevzťahuje na konateľov ale iba na spoločníkov, takže konateľom môže byť aj osoba, ktorá ma dlh na daňovom úrade alebo Sociálnej poisťovni. Takže ak ste iba konateľ ale nie spoločník tak sa zákaz na Vás nevzťahuje.

Anglická spoločnosť

Zákaz nadobudnúť alebo založiť s.r.o. ak máte dlh na daniach sa lacno dá vyriešiť založením anglickej spoločnosti. Náklady na založenie anglickej spoločnosti aj so zaplatením sídla sú 150€ a potom každých dvanásť mesiacov je potrebné platiť 100€ za sídlo a 100€ za podanie nulových finančných výkazov.

Po založení anglickej spoločnosti, táto spoločnosť nadobudne obchodný podiel v slovenskej spoločnosti.

Blizšie informácie k cenám a postupu pri založení alebo kúpe anglickej spoločnosti si môžete pozrieť na webstránkach etuls.

Česká spoločnosť

Zákaz nadobudnúť alebo založiť s.r.o. ak máte dlh na daniach sa dá vyriešiť založením českej spoločnosti. Náklady na založenie českej spoločnosti aj so zaplatením sídla sú 500€-900€ a potom každých dvanásť mesiacov je potrebné platiť 200€-300€ za sídlo a 100€-200€ za podanie nulových finančných výkazov a daňového priznania.

Po založení českej spoločnosti, táto spoločnosť nadobudne obchodný podiel v slovenskej spoločnosti.

Bližšie informácie k cenám a postupu pri založení alebo kúpe českej spoločnosti si môžete pozrieť na webstránkach etuls. Vybrať si môžete nie len alternatívu založenia ale aj možnosť kúpy existujúcej ready-made spoločnosti.

 

Iné alternatívy

Okrem anglickej a českej spoločnosti je možné využiť aj spoločnosti z iných krajín, napríklad z USA. Ďalej ak sa Vaše podnikanie bude týkať dodávania služieb alebo tovarov do iných členských štátov EU alebo obchodovania v rámci EU alebo mimo EU, tak môžete obchodovať priamo cez zahraničnú spoločnosť. Takouto zahraničnou spoločnosťou môže byť nie len česká alebo anglická spoločnosť ale aj

 

Zákon a zákaz nadobudnutia s.r.o. pri dlhu na DÚ

V zmysle zákona osoba, ktorá má nedoplatok na daniach, nedoplatok na sociálnom poistení alebo na cle ma zakázané založiť slovenskú spoločnosť, kúpiť s.r.o. alebo predať s.r.o. Takéto zmeny v spoločnosti nemôžete urobiť ak máte nedoplatky.

 

Nedoplatok na sociálnom poistení si môžete skontrolovať tu https://www.socpoist.sk/zoznam-dlznikov-emw/487s

 

Nedoplatok na daniach si môžete overiť na stránke finančnej správy https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zoznamy/detail/_f4211cf3-eb6d-4b43-928e-a62800e27a3a

 

Využite služby skúsených odborníkov a obráťte sa na eTuls za účelom založenie s.r.o., kúpy firmy alebo účtovných a daňových služieb.

Podmienky založenia občianskeho združenia v r. 2019

06.11.2019

Ak sa rozhodnete, že chcete niečo vo Vašom živote zmeniť a máte záujem meniť nielen seba, ale aj okolie a ľudí, organizovať akcie rôzneho druhu a tak pracovať profesionálnejšie, dobrou voľbou viac »

Novela zákona o účtovníctve – zmeny od roku 2020

04.11.2019

Ministerstvo financií SR od budúceho roka predložilo do medzirezortného pripomienkového konania návrh zákona, ktorým sa od roku 2020 mení a dopĺňa zákon č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve viac »

Daňová povinnosť živnostníka a eseročky – fakturácia

07.10.2019

Rozdiel medzi eseročkou a živnosťou je hlavne v ekonomickej oblasti a to hlavne v dátume vzniku daňovej povinnosti. Daňová povinnosť spoločnosti s.r.o. vzniká vo vzťahu k dani z príjmu už viac »

parlament,

Prieskum: Voľby by vyhral Smer, Kiskova strana na druhom mieste

14.11.2019 22:51, aktualizované: 23:04

Prieskum na vzorke 1 111 respondentov sa uskutočnil od 9. do 13. novembra.

Benátky / povodeň /

Talianska vláda vyhlásila v Benátkach stav núdze

14.11.2019 22:00

Taliansky premiér Giuseppe Conte po tom, čo v Benátkach, kde mimoriadne zaplavilo známe pamiatky, domy i obchody, strávil noc, označil rozsiahle povodne za „ranu do srdca krajiny“.

BRICS

Lídri BRICS podporili parížsku dohodu, odmietli vojenské riešenie v Sýrii

14.11.2019 21:26

Na výročnom stretnutí lídrov BRICS privítal brazílsky hostiteľ, prezident Jair Bolsonaro okrem Putina a Siho aj indického premiéra Módího a juhoafrického prezidenta Ramaphosu.

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábore smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

etuls

Založenie sro, založenie živnosti, virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, účtovníctvo Bratislava, ochranná známka, tvorba loga, SEO optimalizácia, tvorba web stránok, realitná kancelária,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 59
Celková čítanosť: 63928x
Priemerná čítanosť článkov: 1084x

Autor blogu