Založ si blog

Dlh na daniach a nadobudnutie s. r. o.

Ak máte dlh na daňovom úrade alebo na Sociálnej poisťovni, tak Vám zákon neumožňuje nadobudnúť podiel v s.r.o. alebo založiť s.r.o. Otázka je, ako je legálne možno obchodný podiel v s.r.o. nadobudnúť alebo založiť s.r.o. ak máte dlh na daniach alebo odvodoch.

Riešení je viacero. Po prvé, ak máte dlh na daňovom úrade, tak zákon Vám nezakazuje založiť anglickú spoločnosť a následne anglická spoločnosť nadobudne slovenskú s.r.o. Toto je jedno z lacnejších riešení.

 

Spoločník s dlhom na DÚ — — > anglická spoločnosť — — > slovenská s.r.o.

 

Ak Vám je anglický jazyk cudzí, tak máme pre Vás aj druhé riešenie. Po druhé, ak máte dlh na daňovom úrade, tak zákon Vám nezakazuje založiť alebo kúpiť českú spoločnosť a následne česká spoločnosť nadobudne slovenskú s.r.o.

 

Spoločník s dlhom na DÚ — — > česká spoločnosť — — > slovenská s.r.o.

 

Po tretie, ak máte dlh na daňovom úrade alebo sociálnej poisťovni, tak okrem využitia anglickej, českej alebo inej zahraničnej spoločnosti za účelom vlastnenia slovenskej s.r.o., môžete využiť na nepriame vlastnenie s.r.o. aj slovenskú spoločnosť napríklad akciovú spoločnosť, komanditnú spoločnosť alebo verejnú obchodnú spoločnosť. Nevýhodou komanditnej alebo verejnej obchodnej spoločnosti je, že si vyžaduje minimálne dvoch spoločníkov.

 

Spoločník s dlhom na DÚ — — > akciová spoločnosť — — > slovenská s.r.o.

 

Po štvrté, okrem vytvorenia štruktúry, keď slovenská spoločnosť je vlastnená zahraničnou spoločnosťou, tak pri medzinárodnom obchodovaní môžete podnikať aj priamo cez zahraničnú spoločnosť napr. maďarskú alebo českú spoločnosť. Ohľadom cien za založenie alebo kúpu českej s.r.o., poľskej s.r.o. (spzoo), maďarskej s.r.o. (kft.), anglickej firmy (ltd.)  registrovanej na DPH alebo americkej spoločnosti (LLC alebo Inc.) sa môžete informovať na webstránke eTuls.

 

Spoločník s dlhom na DÚ — — > USA LLC / PL spzoo / HU Kft / UK Ltd. — — > slovenská s.r.o.

 

Po piate, zákaz kúpenia s.r.o. sa nevzťahuje na konateľov ale iba na spoločníkov, takže konateľom môže byť aj osoba, ktorá ma dlh na daňovom úrade alebo Sociálnej poisťovni. Takže ak ste iba konateľ ale nie spoločník tak sa zákaz na Vás nevzťahuje.

Anglická spoločnosť

Zákaz nadobudnúť alebo založiť s.r.o. ak máte dlh na daniach sa lacno dá vyriešiť založením anglickej spoločnosti. Náklady na založenie anglickej spoločnosti aj so zaplatením sídla sú 150€ a potom každých dvanásť mesiacov je potrebné platiť 100€ za sídlo a 100€ za podanie nulových finančných výkazov.

Po založení anglickej spoločnosti, táto spoločnosť nadobudne obchodný podiel v slovenskej spoločnosti.

Blizšie informácie k cenám a postupu pri založení alebo kúpe anglickej spoločnosti si môžete pozrieť na webstránkach etuls.

Česká spoločnosť

Zákaz nadobudnúť alebo založiť s.r.o. ak máte dlh na daniach sa dá vyriešiť založením českej spoločnosti. Náklady na založenie českej spoločnosti aj so zaplatením sídla sú 500€-900€ a potom každých dvanásť mesiacov je potrebné platiť 200€-300€ za sídlo a 100€-200€ za podanie nulových finančných výkazov a daňového priznania.

Po založení českej spoločnosti, táto spoločnosť nadobudne obchodný podiel v slovenskej spoločnosti.

Bližšie informácie k cenám a postupu pri založení alebo kúpe českej spoločnosti si môžete pozrieť na webstránkach etuls. Vybrať si môžete nie len alternatívu založenia ale aj možnosť kúpy existujúcej ready-made spoločnosti.

 

Iné alternatívy

Okrem anglickej a českej spoločnosti je možné využiť aj spoločnosti z iných krajín, napríklad z USA. Ďalej ak sa Vaše podnikanie bude týkať dodávania služieb alebo tovarov do iných členských štátov EU alebo obchodovania v rámci EU alebo mimo EU, tak môžete obchodovať priamo cez zahraničnú spoločnosť. Takouto zahraničnou spoločnosťou môže byť nie len česká alebo anglická spoločnosť ale aj

 

Zákon a zákaz nadobudnutia s.r.o. pri dlhu na DÚ

V zmysle zákona osoba, ktorá má nedoplatok na daniach, nedoplatok na sociálnom poistení alebo na cle ma zakázané založiť slovenskú spoločnosť, kúpiť s.r.o. alebo predať s.r.o. Takéto zmeny v spoločnosti nemôžete urobiť ak máte nedoplatky.

 

Nedoplatok na sociálnom poistení si môžete skontrolovať tu https://www.socpoist.sk/zoznam-dlznikov-emw/487s

 

Nedoplatok na daniach si môžete overiť na stránke finančnej správy https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zoznamy/detail/_f4211cf3-eb6d-4b43-928e-a62800e27a3a

 

Využite služby skúsených odborníkov a obráťte sa na eTuls za účelom založenie s.r.o., kúpy firmy alebo účtovných a daňových služieb.

Tradícia ochranných známok

22.01.2020

Tradícia používania označení slúžiacich na určovanie pôvodu výrobkov a služieb začala už v období staroveku, kedy sa určité označenia používali v spojitosti s keramickými, tehliarskymi viac »

Dôvody vedúce k výmazu ochrannej známky

21.01.2020

Kompetencie v konaní o výmaze ochrannej známky z registra má výlučne Úrad priemyselného vlastníctva. Úrad ochrannú známku z registra vymaže, ak v konaní začatom na návrh tretej osoby alebo viac »

Prechod zo živnosti na s. r. o.

20.01.2020

Podnikáte už dlhšiu dobu, a zaťažujú Vás čoraz vyššie odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne ? Mnoho našich zákazníkov sa zaujíma, ako môžu hladko prejsť z podnikania v rámci živnosti viac »

čínska reštaurácia, Laurinská ulica, Sólymos, incident

Polícia v centre Bratislavy riešila agresívneho muža. Bol to minister Sólymos

22.01.2020 23:04

V centre Bratislavy polícia riešila konflikt, pri ktorom agresívny muž vykrikoval, že je minister životného prostredia. Naozaj išlo o ministra Lászlóa Sólymosa.

Luigi Di Maio

Luigi Di Maio odstúpil z vedenia Hnutia piatich hviezd

22.01.2020 22:38

Hnutie je najsilnejšou stranou vo vláde premiéra Giuseppeho Conteho.

Španielsko počasie dážď sneh víchrica obete

Španielskom sa presúva krutá zimná búrka, usmrtila už najmenej deväť ľudí

22.01.2020 22:20

Medzi novonahlásenými mŕtvymi boli v stredu 49-ročný bezdomovec.

peniaze, bankovky, euro

MZ SR: Peniaze išli prioritne do nemocníc, ktoré liečia najvážnejšie prípady

22.01.2020 21:30

Aj menšie nemocnice sa môžu uchádzať o finančné prostriedky, a to z európskych fondov,mieni rezort.

etuls

Založenie sro, založenie živnosti, virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, účtovníctvo Bratislava, ochranná známka, tvorba loga, SEO optimalizácia, tvorba web stránok, realitná kancelária,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 91234x
Priemerná čítanosť článkov: 1233x

Autor blogu