Založ si blog

Legalizovanie dokumentov na vývoz tovaru

Mezinárodné obchodovanie zvýši predajný potenciál každej spoločnosti, a preto veľa spoločností usiluje o predaj svojich produktov po celom svete. Ak rozmýšlate napr. nad založením firmy v nemecku, aby ste mohli expedovať je idealný čas.

Požiadavky na doklady a predpisy týkajúce sa vývozu tovaru sa v jednotlivých krajinách veľmi líšia. Je nevyhnutné skontrolovať, do akej miery administratíva vyhovuje požiadavkám miestnych orgánov v krajine, do ktorej má byť exportovaný tovar.

Aké dokumenty sa vyžadujú?

Existuje niekoľko požiadaviek na dokumentáciu, ktoré pri exporte tovaru treba brať na zreteľ. Záleží to od typu tovarov a s nimi súvisiacich kontrol. Ministerstvo pre medzinárodný obchod Spojeného kráľovstva ponúka prehľad dokumentov, ktoré budú v danom prípade potrebné. Niektoré z najčastejšie používaných dokumentov nájdete nižšie.

Obchodná faktúra

Faktúra je zvyčajne vystavená vývozcom, ktorý v nej uvádza prepravovaný tovar do zahraničia. Pomôže to príjemcom určiť hodnotu tovaru a s ním súvisiace poplatky. Aby bol tento dokument uznaný v zahraničí, musí byť osvedčený právnym zástupcom a vydaný s apostilou.

Osvedčenie o pôvode

Na vývoz väčšiny tovaru budete potrebovať osvedčenie o jeho pôvode, ktoré vydáva prepravca alebo obchodná komora. Ak medzi oboma krajinami existuje obchodná dohoda, dokument slúži aj na zníženie colných sadzieb.

Osvedčenie o voľnom predaji a zdravotné osvedčenie

Vývoz jedla, poľnohospodárskych produktov, zvierat, zdravotníckych alebo biologických produktov vyžaduje osvedčenie o voľnom predaji, prípadne aj zdravotné osvedčenie. Obmedzenia alebo osobitné podmienky vývozu stanovia orgány v krajine, do ktorej sa tovar vyváža.

V Spojenom kráľovstve sa tým potvrdzuje, že produkty sú:

  • Vyrobené v súlade s hygienickými predpismi EÚ
  • Vhodné pre ľudskú spotrebu
  • Voľne predajné v rámci EÚ

Okrem získania potrebných dokladov, je potrebné overiť aj požiadavky na legalizáciu dokumentov.

Je nevyhnutné, aby boli overené správne dokumenty, čím sa vyhneme omeškaniu vo vyplatení a vývozu. A to najmä v prípade tovaru s krátkou dobou trvanlivosti, kedy by každé omeškanie ovplyvnilo príjmy.

Sme hrdí na to, že každý týždeň pomáhame mnohým spoločnostiam pri legalizácii ich dôležitej vývoznej dokumentácie. Overenie dokumentov na vývoz tovaru do členských krajín Haagskeho dohovoru o apostile, trvá zvyčajne 1-2 pracovné dni.

Tradícia ochranných známok

22.01.2020

Tradícia používania označení slúžiacich na určovanie pôvodu výrobkov a služieb začala už v období staroveku, kedy sa určité označenia používali v spojitosti s keramickými, tehliarskymi viac »

Dôvody vedúce k výmazu ochrannej známky

21.01.2020

Kompetencie v konaní o výmaze ochrannej známky z registra má výlučne Úrad priemyselného vlastníctva. Úrad ochrannú známku z registra vymaže, ak v konaní začatom na návrh tretej osoby alebo viac »

Prechod zo živnosti na s. r. o.

20.01.2020

Podnikáte už dlhšiu dobu, a zaťažujú Vás čoraz vyššie odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne ? Mnoho našich zákazníkov sa zaujíma, ako môžu hladko prejsť z podnikania v rámci živnosti viac »

čínska reštaurácia, Laurinská ulica, Sólymos, incident

Polícia v centre Bratislavy riešila agresívneho muža. Bol to minister Sólymos

22.01.2020 23:04

V centre Bratislavy polícia riešila konflikt, pri ktorom agresívny muž vykrikoval, že je minister životného prostredia. Naozaj išlo o ministra Lászlóa Sólymosa.

Luigi Di Maio

Luigi Di Maio odstúpil z vedenia Hnutia piatich hviezd

22.01.2020 22:38

Hnutie je najsilnejšou stranou vo vláde premiéra Giuseppeho Conteho.

Španielsko počasie dážď sneh víchrica obete

Španielskom sa presúva krutá zimná búrka, usmrtila už najmenej deväť ľudí

22.01.2020 22:20

Medzi novonahlásenými mŕtvymi boli v stredu 49-ročný bezdomovec.

peniaze, bankovky, euro

MZ SR: Peniaze išli prioritne do nemocníc, ktoré liečia najvážnejšie prípady

22.01.2020 21:30

Aj menšie nemocnice sa môžu uchádzať o finančné prostriedky, a to z európskych fondov,mieni rezort.

etuls

Založenie sro, založenie živnosti, virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, účtovníctvo Bratislava, ochranná známka, tvorba loga, SEO optimalizácia, tvorba web stránok, realitná kancelária,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 91231x
Priemerná čítanosť článkov: 1233x

Autor blogu