Založ si blog

Apostilácia stanov spoločnosti

Ak vaša firma plánuje podnikať v inej krajine, budete potrebovať apostilovať stanovy vašej spoločnosti. Stanovy spoločnosti predstavujú súbor formálnych dokumentov, ktoré sa predkladajú u štátneho tajomníka za účelom založenia spoločnosti ako samostatného obchodného subjektu. Môžete počuť o dokumentoch ako: firemná charta, stanovy alebo osvedčenie o založení spoločnosti.

Väčšina stanov spoločnosti bude obsahovať:

  • Názov firmy
  • Sídlo spoločnosti
  • Meno a adresa registrovaného zastupiteľa
  • Čiastka a typ podielov, ktoré sa majú vydať
  • Účel spoločnosti

Ako získať apostil pre stanovy spoločnosti

Pokiaľ podnikáte v zahraničí, často budete musieť overiť svoje stanovy, kvoli potvrdeniu ich legitimity. Získanie apostilu je jednotne uznávaný proces osvedčujúci pravosť dokumentu. Tento proces uznávajú všetky krajiny, ktoré sú členmi Haagskeho dohovoru z roku 1961. Apostil získate od štátneho tajomníka – zo štátu, v ktorom je firma založená.

Ak krajina, v ktorej sa chystáte podnikať, nie je členom Haagskeho dohovoru z roku 1961, musíte sa pri overovaní dokumentov riadiť legalizačným procesom. Ten sa skladá z niekoľkých krokov, vrátane prijatia overenia od veľvyslanectva alebo konzulátu krajiny.

Alebo nás môžete jednoducho kontaktovať a my vám pomôžeme s legalizáciou alebo vybavíme celú apostiláciu stanov vašej spoločnosti.

Spolupráca s Apostille s.r.o.

Overovanie obchodných dokumentov je časovo náročný proces. Ak oslovíte Apostille s.r.o., dokážeme efektívne apostilovať stanovy spoločnosti a akékoľvek ďalšie obchodné dokumenty, ktoré by ste mohli potrebovať overiť.

Vieme, že váš čas je veľmi dôležitý, a preto vám ponúkame náš jednoduchý proces. Vyplňte objednávkový formulár a pošlite nám svoje stanovy. To je všetko.

Kontaktujeme potrebné štátne úrady alebo veľvyslanectvo/konzulát a všetky vaše dokumenty správne apostilujeme a pošleme naspäť.

Chápeme, že riešite iné, neodkladné veci. Obráťte sa na nás, nech vás odbremeníme aspoň od starostí s apostilou.

Tradícia ochranných známok

22.01.2020

Tradícia používania označení slúžiacich na určovanie pôvodu výrobkov a služieb začala už v období staroveku, kedy sa určité označenia používali v spojitosti s keramickými, tehliarskymi viac »

Dôvody vedúce k výmazu ochrannej známky

21.01.2020

Kompetencie v konaní o výmaze ochrannej známky z registra má výlučne Úrad priemyselného vlastníctva. Úrad ochrannú známku z registra vymaže, ak v konaní začatom na návrh tretej osoby alebo viac »

Prechod zo živnosti na s. r. o.

20.01.2020

Podnikáte už dlhšiu dobu, a zaťažujú Vás čoraz vyššie odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne ? Mnoho našich zákazníkov sa zaujíma, ako môžu hladko prejsť z podnikania v rámci živnosti viac »

čínska reštaurácia, Laurinská ulica, Sólymos, incident

Polícia v centre Bratislavy riešila agresívneho muža. Bol to minister Sólymos

22.01.2020 23:04

V centre Bratislavy polícia riešila konflikt, pri ktorom agresívny muž vykrikoval, že je minister životného prostredia. Naozaj išlo o ministra Lászlóa Sólymosa.

Luigi Di Maio

Luigi Di Maio odstúpil z vedenia Hnutia piatich hviezd

22.01.2020 22:38

Hnutie je najsilnejšou stranou vo vláde premiéra Giuseppeho Conteho.

Španielsko počasie dážď sneh víchrica obete

Španielskom sa presúva krutá zimná búrka, usmrtila už najmenej deväť ľudí

22.01.2020 22:20

Medzi novonahlásenými mŕtvymi boli v stredu 49-ročný bezdomovec.

peniaze, bankovky, euro

MZ SR: Peniaze išli prioritne do nemocníc, ktoré liečia najvážnejšie prípady

22.01.2020 21:30

Aj menšie nemocnice sa môžu uchádzať o finančné prostriedky, a to z európskych fondov,mieni rezort.

etuls

Založenie sro, založenie živnosti, virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, účtovníctvo Bratislava, ochranná známka, tvorba loga, SEO optimalizácia, tvorba web stránok, realitná kancelária,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 91246x
Priemerná čítanosť článkov: 1233x

Autor blogu